Cevaplar

“Hikmet Çaybükü’nün kaybolması üzerine başlatılan sosyal medya soruşturmasına gelen cevaplar arasından iki kişininkisi dikkatimizi çekti. Hikmet’in durumu hakkında bilgi edinemeyecek olsanız da magazin değeri yüksek cevaplar. Bu cevaplar iki eski dosttan geliyor.

Kendisini Hüseyin olarak tanıtmış birinci şahıs. Çocukken Hikmet’i dudağından öpmüş bir oyun sırasında bilerek. Hikmet’ten 3 yaş büyük. Şuanda moda sektöründe. Kendisi erkeklere ilgi duyuyormuş. Fırıncı abisinin Frivolous Lola kasetini bulup ilk erotik filmi izleme hikayesini paylaşmış. Hikmet’i dudaktan öpmesini ise şöyle bağlamış ben o gün o haltı yemesem şu an Furkan’la tanışamazdım.

Furkan ikinci şahıs, Hüseyin’in sevgilisi, Hikmet’in bir başka çocukluk arkadaşı. Kendisi Gölcük depremi sonrasında yardımzede olarak haberlere çıkmış. Cidden yardımzede, yani yardım olarak dağıtılan sütten zehirlenmiş. Sonra süt firması onları tatilyaya götürmüş. Orada bir daha tv’ye çıkmış. Hikmet tv’de eski arkadaşı Furkan’ı Hüseyin’le oynarken görmüş. Ulan Furkan diye iç geçirmiş. Furkan çünkü bunlar çocukken Hikmet’in bisikletinin koltuğuna sıçmış veya Hikmet’in bisikletini kendi bisikleti ile değiştirmiş. Ruh hastası Hüseyin bu sırada kıskanç bir bakış atmış. Hüseyin Furkan’ı aklına kazımış. Hikmet’i birgün ayı Emirhan dövünce Hüseyin de akşam oturmasındayken ailecek, hemşiresi olarak dudağından öpmüş, Fırıncı abisinin odasında. Hikmet ortalığı ayağa kaldırmış. Hüseyin’in babası bir şöför parçasıymış. Hikmet’in babası 28 Şubat maduru imamhatip mezunu bir dişçi. Hüseyin kemerle dayak yemiş. Hikmet bu durumu unutmuş. Hüseyin Hikmet’i yıllarca görmemiş ta ki bu sitede işe girene kadar.

Hüseyin aslında bir muhasebeci. Furkan ile tanışmaları o zamandan. İkisi aynı yerde çalışıyorlarmış. Hüseyin Furkan’ı daha ilk gün tanımış. Furkan o sıralar iş yerinde başka bir kadına aşıkmış. Kadın buna 500 Days of Summer çekmiş. Hüseyin’le birlikle o kadının düğününe gitmişler. Hüseyin onu tv’de gördüğünü söylemiş. Muhabbet ordan bir başlamış sonra gitmiş de gitmiş. Bunlar sevgili olmuşlar. Hikmet sayesinde mutluyuz diyorlar. Tüm bu hikayeyi onlar bozuk bir Türkçe ile heyecanla ve kahkahalarla anlatmışlar. Biz yazı ekibimizle toplandık üzerinde tartışarak size aslını bozmadan bu şekilde anlattık. Kendinize iyi bakın. Çalmayın. İnsanlara gülümseyin. Kimseyi öldürmeyin. Otobüste biri size baltayla yaklaşırsa lütfen yetkililere haber verin.”

About

View all posts by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.