Cin Çıkartma

“Orta sınıf ahlakı üzerine oturmuş hayat şeklinin işlemediği anları göründüğü gibi gösterince ortaya korkuyu işleyen sanat çıkar. Orta sınıf burada orta halli insanlar bütünü demektir. Yani toplum içerisinde kalabalıklar tarafından doğru mu değil mi sorgulanmayan, kalabalıklar tarafından sorgulandığında yalnızca sanal sonuçlar alınarak varlığına devam eden bir yaşam tarzı. Burada alt kültür, üst kültür, falan filandan daha geniş ve dönüşlü bir anlamda kullanmaya uğraşıyorum orta sınıf ahlakını. Burada bunu daha fazla açmayacağım. Çünkü ben bunu daha fazla açtığımda size benim eriştiğim bir sırrı vermiş olurum.  Bu sırra eriştiğinizde dünyaya benim gibi bakarsınız. Şaka yapıyorum. Ben burada muhtemelen insanın üzerine çöken, insan azcık kafasını kaldırdığında hamam tası ile vuran, sen şu işi yap veya bunu yapamazsın diyen, nezaketin ve kibarlığın sınırlarını çizen, kendine dokunulmaz ve dokunulması teklif edilemez bir alan kurmuş birbiri ile çelişkili değerler silsilesini kastediyorum. Nasıl anlatılır biliyorum. Yeteri kadar vaktim, sabrım, bilgim falan yok değil, burada 500 kelime sınırı koydum kendime.

Orta halli insan olmak insana genelde huzur verir. Orta halli olmaya niyet etmiş bir topluluk genelde huzurludur. Bu orta hallilik bazı alanlarda 17 yaşıma geldim bekaretimi kaybetmedim lanet olsun adamım gibi, bazı alanlarda ise baba kesinlikle eleştirilmez gibi cümlelerle insana terbiye vermek niyeti ile baskılar kursa da bekareti 18 yaşında kaybedince ve babanın elini öpünce sana huzuru geri verir. Bekaretini kaybetmemek isteğin varsa eğer, ya hayatını içinde bulunduğun toplumun içerisinde ezik bir insan olarak geçireksin ya da orayı terk edip bir rahip olacaksın. Ve o alanın akli dengesi bozulmuş, problemli, cinli bir bireyi olarak unutulacaksın. Kendini unutturmama mücadelesine girersen o alanda, inatçı bir şekilde tehdit oluşturursan o alanın kanunları üzerinde eğer sen bir hayalet olursun. Bire bin katıp anlatırlar senin yaptıklarını.

Terör falan mesela belgesel konusudur. Onlar açıktır ve sorgulamaları sanal sonuçlar oluşturur. Sanal ne demek burada? Yargılamaları varmaları gereken yere kadar vardırılmadan bir yerde durdurulur ve vardıkları hükümler ile deliller arasında kuvvetli bir bağ yoktur. Orta halli insanlar dağa çıkarlar. Orta halliler canlı bomba olurlar. Orta halliliğin doğal sonucu dağa çıkmak ve canlı bomba olmak değildir ama. Kısacası bana benzemeyen herkes orta hallidir deyip kurtulayım. Böggggghhhh. İrkildiniz di mi? Şaka yaptım. Ben bana benzeyenlere dair tek bir şey söyleyebilirim. Allah yardımcıları olsun.” Korku,

 

About

View all posts by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.