İnsektisit

Düşünsenize elma kurtlarının elleri bile yok. Evet, bazı insanların elleri yok ama belki ayakları var ya da gözleri en kötü ihtimal burnu, hiçbir şeyi yoksa kalbi var.
Bazen acaba bir kalbim var mı diye merak ediyorum. Kalpsiz, zalim görüyorum kendimi. Realistim belki de.  Realist kelimesini siz insanlardan öğrendim. Teşekkür ederim. Şey-eşyanın tekiliymiş, eşya şeyler demekmiş. Her şeye neden eşya dediğinizi bir türlü çözemedim. İnsanca öğrendim. Anlayabiliyorum, ama konuşamıyorum. Türkçe okuyup yazmayı Kitap Kurdu öğretti bana. Osmanlıca okumayı da öğretecekti de üşendim.
Şu Kitap Kurdu komik yaa valla çok komik hehe. Şu aralar kafayı insektisitlerle bozmuş vaziyette. İnsanlıkla büyük savaşı. Tabii deney felen yapamıyo kerata, işin bu kısmı için de Tıstıs’tan yardım alıyo. Tıstıs, evet bir yılan. Biraz aptal. Aslında uzun süre insektisitlerle uğraşmak onun için de zararlı bence. Kitap Kurdu’na hiç etik değil bu dedim, sen ne anlarsın piç dedi. Ayıp oluyo insan kılıklı dedim. Vay ben senin dedi. Dedim yaa istediğin kadar söv. Anamı ben bile tanımam hem tanısam ilk küfredecek benim dedim. Lan dedim sonra sen kim oluyosun da benim anama sövüyosun. Ben bile tanımıyom ben bile küfredemiyom da sen kim benim anama sövüyon rezil dedim. Dedim bulmuşun Tıstıs’ı oynuyon. Getir tıs götür tıs. Her kelimenin arasına tıs koymazsan Tıstıs anlamıyo biliyon mu. Yılancada her kelimenin arasına tıs koy yılanlar anlar ne dediğini ne dilde olursa olsun. Mesela az buçuk İngilizcem var örnek verim. I tıs have tıs more tıs money tıs than tıs you tıs. Diyince anlıyo ne demek istediğini. Çok zeki yılanlar var onlar otomatikman tıs koyup çözüyo dili de Tıstıs çok akılsıs ondan anlamıyo. Hatta şu an yanımda ne yazdığımı okuyo ama anlamaz. Tıs koysam da anlamaz. Nabıyon tıs oturuyon tıs boş tıs boş tıs. Bak boş boş bakıyo görüyon mu. yazık lan valla. Üzülüyorum sonra zalim yanlarım depreşiyo. Bu insan kılıklı Kitap Kurdu bununla nasıl çalışacak bilmiyorum cidden. Salak diycem olmıcak yaa salak olan insanlara hakaret etmiş olcam. O derece yani. Belki de kendinden salak bir asistan seçmek onun hepimizden akıllı olduğunu gösteriyor :p

About

View all posts by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.