Münferit Vakalar Tefrikası 2

1226140-bir-ilk-bahar-sabahi-salacaktan-kiz-kulesiSanki tüm hayatımı, boş çabalarımı, gereksiz uğraşlarımı küçümsermişçesine. Babamın ben toyluk yaptığımda dediği gibi: hıhh. “Akıl okumak, kitap okumaya benzemez.” dedi, yüzünü yine denize döndü. Sonra aklına büyük bir fikir gelmişçesine: “Bir sigara verirsen öğretirim.” dedi. “İçmiyorum ki,” dedim “ama biraz beklerseniz getiririm.” “Olur.” dedi.
Koşarak sahil kenarındaki büfeye gittim. Bir paket kaliteli sigara aldım ve bir de çakmak. Bunları yaparken kendimi hiç sorgulamıyordum. Sadece heyecanlıydım. Haftalardır süren takibim sonuçlanmıştı. Kendimi meşgul ettiğim bu sırrı çözecektim.
Heyecandan para üstünü bırakmışım, büfeci arkamdan seslendi. Aldım. Sonra sahile koştum. Yoktu. Ya yanlış görüyordum, ya da göremiyordum. Belki oralardadır, döner gelir diye az önce bıraktığım kayaya oturdum. Sigara paketine baktım: “Genç yaşta ölürsünüz.” gibi bir uyarı vardı üzerinde. “Bir taneden ölmem herhalde.” dedim. Yaktım. Üşümüştüm. Belli ki benden kurtulmanın yoluydu bu. Aklımı okumuştu. Sigara içmediğimi biliyordu. Onu dinlemek için isteğini kabul edeceğimi, ona sigara almak üzere oradan ayrılacağımı da biliyordu, ayrıldığım zaman rahatça kaçabileceğini de. Gülümsedim. Sözünü tutmuştu az çok. Bana akıl okumayı öğretmişti.

…Öncesi

1. Münferit Vakalar Tefrikası 1 – Oğuzhan Dursun

Devamı…
3. Münferit Vakalar Tefrikası 3 – Yakup Öztürk

 

About

View all posts by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.