Nacizane bir koca çocuğum ben sorunlu

Uyanırım. Gün doğmamış, gece silinmeye nazlanmıştır. Uykumun derinliklerine sitemli bir gönderme yaparak doğrulurum. Kuş sesleri duyulmaz o saatlerde İstanbul’da. Seher vakti kuşları metropollerde tarihe karışmıştır. Odamdaki kanarya dahi iki ötmeye mecalsiz gözlerle erinmektedir. Kuşların ötmemesine – bahçedeki cevizlere dadanan kargalar hariç – hayli takmış durumda abdest alırım. Aklımda bir herhangi kuşun kanat çırpıntısı vardır ve sesi duyulmadan da bazı organların hücresini, zarını deler; sızlatır bir ses vardır. Anlar , hissedersin. He bu arada abdestten sonra ayakları kurulamak gerekiyor yeni öğrendim. Mantar çıkarmasına meyilli hale gelirmiş ıslak ayak. Ve kulakları özellikle ıslak bırakmamalı çünkü fena kaşınıyor rukuda ve secdede. Bu kılıç yarası haline gelebiliyor bazen. Kaşımamak için eksiltmemek adına değerini namazın, cebelleşirsin ve tek derdimiz bu olsa keşke. Derken, edilen niyetle huzura çıkılır. Gururlanırım. İşte o anda aklıma bir çift gözle başlayan sancılar gelir. Rekatları karıştırır, sureleri unutursun, yutkunursun. Namazın içinde tövbe etmeye başlarsın.

“Tövbe Estağfirullah” Ve battıkça batarım her tövbede dibime kadar.

Ben günde ortalama 40-45 dakikalık bir süre zarfında Allah’ın huzuruna çıkıyorum kadın. Bari burada bırak parçaladığın ruhumu. Allah’ım affet. Ellerin eline düşürme gönlümüzü. Senin huzurunda bari kopart dünyadan beş para etmez ruhumuzu. Alnı karıncalanır secdede unuttuğum başımın. Dizlerim kırılır af dilemekten. Ve sonra neden yağmalanmaya devam eder gençliğimin en verimli çağı.
Tesbihte 33’lük ritüelleşmiş mekanik müslümana karşıyım. 3 kulfu 1 elhamcı müslüman annemede. Bu kadar bozuk bir ruh halinde yinelenen huzura kabul edilişlerimle ayaktayım. Bizi başıboş bırakma Allah’ım. Sayıları ve matematiği işin içine katmadan sana içimi açışlarımı kabul eder misin ? Ve abdest alırken bir iki kuş yolla pencereme, ağacıma – cinsi farketmez karga olmasın kafi – ötsünler huzurunda bükülürken gönlüm.

About

View all posts by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.