Adam Olma Prosedürleri

Başbakan olmak için çobanlık yapmış olma önşartı aranmalı. Burnu yerde gezmeyi ve mikroyu öğrenir.

Belediye Başkanı olmak için adayda şehrin otobüslerini, tramvayını, trenini, vapurunu en az 1 yıl boyunca kullanmış olma şartı aranmalı. Ayrıca trafiğin en yoğun olduğu saatlerde trafikte bulunmuş olmalı. Böylece çile nedir, nasıl iyileştirilir öğrenmiş olur.

Milletvekili olmak için yıllık hizmet raporu şartı aranmalı. Şehrin o kişiyi bilirliği ve memnuniyeti anketlenmeli ve bu veriler belirleyici olmalı.

Hakim olacak kişi kesinlikle geçmişte zulüm görmüş birisi olmalı.

Sendika başkanı seçilmek için en az 3 yıl ağır işçi olarak çalışmış olmalı. Maden işçisi olmalı mesela. Öyle baba parasıyla işçi hakkı savunulmaz. Bu, onlara “ağır”ı öğretir ve koltuk-koltukaltı teri arasındaki bağlantıyı/kopukluğu çözmüş olma fırsatı sunar.

Emniyet amiri olmak isteyenlerin en az bir yakınları ölmüş olmalı, aynı şekilde komutan olmak için de yakın akrabalarından birisi toprak altında olmalı.

Öğretmen olmak isteyenler sınava tabi tutulmalı. Faraza, bir gruba bir ay boyunca bir şey öğretmeli. Yüzde yetmiş başarı barajını aşamayanlar göreve getirilmemeli.

Bürokrasi kanadında yer alan herhangi bir memur üç yıl boyunca denemeye tabi tutulmalı ve vatandaş tarafından notlandırılmalı. Ve hayatları boyunca asla kadrolu olmamalı.

Yayınevi kurmak isteyenlerin en az bir kitabı yayınlanmış olmalı yahut 3 kitabı reddedilmiş olmalı. Yayınlandıysa bu tanıdıkları vesilesiyle olmamalı.

Anne ve baba olmak isteyenlere gelince… Aaa aklıma bir hikaye düştü. Başka platformdan geliyorum size…

About

View all posts by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.